Reico

Reico

„Život v minerální rovnováze“

Před 2 lety jsem se dostala k produktům německé firmy Reico, založenou v roce 1992 přírodním léčitelem zvířat Konradem Reiberem. Základy rodinné firmy jsou postaveny na znalostech a zkušenostech z více než 40-ti leté praxe. Filozofie rodinné firmy – „snažme se nabídnout zvířeti to, co by žralo, kdyby žilo ve volné přírodě“. Základem by měla být vlhká strava. Ideálně syrové či mírně povařené maso se zeleninou, ovocem, případně přílohou. Pro ty, co nemohou krmit své zvíře syrovou stravou, jsou vhodné konzervy, které obsahují 65-69 % masa a vnitřností, zbytek zeleniny a rýže. Jsou konzervovány při teplotě do 124 °C a poté chlazeny 4 hodiny ve vodní lázni. Pokud syrovou stavu nezvládnete připravit, konzervy vám nevyhovují, přesto chcete stravu s minerální rovnováhou, vyzkoušejte za studena lisované granule Olymp, Champion, Sensitive či Krokett. Lisování a sušení při teplotě do 37 °C zaručuje šetrné zpracování kvalitních surovin. Takto zpracované granule můžete smíchat v jedné krmné dávce s masem nebo troškou konzervy. Tím zajistíte přirozenou vlhkost potravy vstupující do zažívacího traktu vašeho zvířete.

Rozdíly mezi krmivem Reico a normálními granulemi:

  • Jedinečná minerální rovnováha – obsahuje všech 106 prvků periodické tabulky pocházejících z přírodních zdrojů, upravené mikronizací (odvláknění a velmi jemné pomletí), která zvýší využitelnost až o 70%, vstřebávání minerálních látek tak začíná již přes sliznici dutiny ústní.
  • Na výrobu jsou používané suroviny potravinářské kvality, pocházející z kontrolovaného zemědělství a místních farem, bez používání pesticidů antibiotik a GMO (firma získala ocenění DLG - Deutsche Lebensmittelgesellschaft).
  • Za studena lisované granule (při teplotě do 37°C), nebobtnají, nezvětšují objem žaludku a nezpůsobují nadýmání.
  • Konzervy (uvnitř vytřené voskem, aby nedocházelo k oxidaci) zpracované postupným zahříváním na teplotu 124°C a poté pomalu chlazeny ve vodní lázni.
  • Neobsahují chemické konzervanty, u granulí je proto relativně kratší doba expirace. Díky přímému prodeji koncovému spotřebiteli je zaručena čerstvost.
  • Zrna jsou před lisováním nabobtnána a naklíčena, tím jsou aktivovány enzymy v klíčku (imituje nabobtnanou a přetrávenou rostlinnou stravu v žaludku býložravců)
  • Živiny se ve střevě rychle vstřebávají, jednotlivé složky jsou tělo perfektně připraveny, nízká krmná dávka.

Krmíte-li syrovou stravou a chcete-li mít jistotu, že vaše zvíře dostane všechny minerály, stačí koupit Petmin – všech 106 prvků z přírodních zdrojů s tou nejlepší vstřebatelností.

  • Minerální rovnováhu pro ty, co krmí syrovou či vařenou stravou – Dávkování je 0,5g/10kg váhy (na špičku nože).

Firma Reico nabízí minerální rovnováhu pro půdu, rostliny, živočichy i člověka.  Umožňuje tak ucelený koloběh látek v přírodě.

A proč je to tak důležité? Nestačí přidávat zeleninu ze supermarketu? Díky industrializaci a masivnímu používání anorganických hnojiv a chemických postřiků změnila naše půda své složení a pH. Je vyčerpaná. Neobsahuje vyvážený poměr všech minerálních látek a mikroprvků -  látek nutných pro správné fungování organismu. Minerální látky se podílejí na výstavbě tělesných tkání, regulují, aktivují a kontrolují metabolické funkce, jsou součástí hormonálních a enzymatických procesů v těle. Důležité je proto nejen množství, ale i forma, původ a vzájemný poměr těchto prvků. Tělo si je samo neumí vytvořit, a proto je musí přijmout z potravy. A pokud v půdě tyto látky nejsou, nebo jsou v malém množství, nemohou být obsaženy v rostlinách, nezískají je býložravci, masožravci, ani člověk. Nedostatek i jednoho minerálu může způsobit špatnou funkci daného systému a nakonec jeho selhání..

Firma Reico má dlouholeté zkušenosti i v bylinné  léčbě. Bylinné směsi Naturkraft Pro jsou koncentrované a vysoce účinné. Spočívá to zejména v jejich unikátním výrobním postupu – šetrné mikronizaci bylin (odvláknění a velmi  jemné rozemletí bylin, přičemž si zachovávají všechny obsahové a přírodně účinné látky).. Jako doplněk stravy pomáhají vybalancovat některé pochody v těle.


Naturkraft Pro-1 - detoxikace, celková očista těla + úprava  prostředí střeva a pH a tím snižuje počet střevní parazitů a současně vytvoří nepříznivé podmínky pro jejich uchycení na sliznici, něco jako přírodní odčervení.odčervení
Naturkraft Pro-2 - pro štěňata a mladé psy v období růstu pro správný vývoj kostru, zubní skloviny, pevnost, jakož i během březosti a kojení.
Naturkraft Pro-3 - zlepšování kvality vlasů a kůže, kožní problémy, svědění, regeneraci kůže.
Naturkraft Pro-4 - zlepšení trávicí funkce jater, střeva, slinivky břišní, např. problémy s nadýmání, průjem, atd.
Naturkraft Pro-5 - pro vitalitu a výkonnost – pro zvýšené nároky-sportovní, výkonnost, závodní (pitbul, husky…).)
Naturkraft Pro-6 - pro starší zvířata – regenerace kloubů, zachování osvalení, udržení kostry a vnitřních orgánů v nejlepším stavu, pro všechna zvířata s pohybovými potížemi.

Naturkraft doplňkové krmivo může být smícháno s každým krmivem (i komerčním) nebo může být podáváno samostatně. Dávkování je 3 g/ 10 kg.

Kompletní nabídka všech produktů: https://reico-vital.com/PHB_SK/

Doporučuji se podívat i na preparáty pro lidi (ať již péče o tělo, minerály Allmin, Cellmin, či přípravky na regeneraci Rega-Saft, Levi-saft,…), krmivo pro kočky,  doplňkové preparáty pro koně a i přírodní desinfekce prostředí a pokožky (Multihysan)….

Pokud chcete vyzkoušet, ochutnat, poradit s výběrem vhodné stavy, prosím kontaktujte mě.

Každému zvířeti vyhovuje něco jiného. Nejdůležitější je najít krmivo vyhovující jemu i vaší peněžence.